Novinky
Chyby

Aj moje oko vidí tie pravopisné chyby v českých poviedkach. Tak si to opravujete. Nie sme od toho aby sme po vás opravovali gramatiku a štylistiku.


Pretože sa môže stať, že vaša poviedka sa neobjaví medzi ostatnými. Tým pádom vám pošle niekto mail. Tak si skontrolujte mail a riaďte sa podľa toho.


A tiež niektorí z vás zabúdajú pridať vekovú prístupnosť poviedky.


Aj to si strážte.


--chidori | 21.06.12 15:54 | 1 Komentáře

O tom, že autor je viac než pijak slov z internetu.


(Bodka za nadpisom sa nikdy nedáva!)


Olá amigos,


zdá sa mi, že tu chodí veľký počet ľudí. A zdá sa mi aj to, že veľmi málo komentujete poviedky.


Vzhľadom na to, že komentovať môžu aj tí, ktorí nie sú vôbec registrovaní. Stačí odpísať pár čísiel.


Chcem vám, milí čitatelia napísať len toľko:


Autor vidí koľko má prečítaní.


Teší ho to.


Vážne.


Ale o mnoho viac ho teší komentár pod poviedkou.


Neboli by ste radi, keby vám niekto okomentoval vašu prácu a pochválil vás?


Ja myslím že áno.


Nepríde do úvahy myšlienka ako: "Neviem čo napísať."


Občas stačia aj slovíčka "Páčilo sa mi to." - zaberie to asi tak hmmm... pár sekúnd vášho života, čo by ste sa znova len povaľovali na posteli alebo si hádzali loptičku o strop.


Tak či tak by vám padla na hlavu.


Skôr či neskôr.


Nechcem nikoho do ničoho nútiť. Myslím, že si to veľa ľudí ani neprečíta.


Ale ako vám siahnuť hlboko do vašich zaneprázdnených mozočkov a sŕdc ohradených ostnatým plotom?


"Človek, ktorý nemá čo povedať k literárnemu dielu je človek, ktorý ho ani nepochopil. A keď aj má a mlčí, tak je zjavne hlúpy a nevie napísať čo si myslí."


- presvedčte ma o opaku.


Ste hlúpi alebo nie ste?


Milí čitatelia.Autor potrebuje vašu podporu. Pretože sa stane to, že sa bude ďalej motať vo svojej príšernej rádoby motkanice poviedky.


"Na počiatku bolo slovo..."


a slovo šíri človek.


Sme tu na to, aby sa tie slová šírili v správnych vetách a správnych dielach.Nebojte sa autori prispievať.


Ľudia sú na to aby vám pomohli. Ale i v tej zmesi pomocníkov a svätcov sa nájdu diabli, ktorí vás budú chcieť pokoriť. Alebo vás podporia v neistote.


Keď sme pri tých diabloch,


myslím, že diabol občas urobí viac práce ako samotný anjeliček strážny. 
Vedeli ste, že poviedky ktoré písal H.P. Lovecraft boli vraj zapovedané diablovi? Autor bol vraj posadnutý.


Teraz vás nenabádam aby ste šli vyvolávať diabla a zapredali svoju dušu.


Chcem tým len povedať, že ak človek načrie do najtemnejšieho kúta svojej duše, môže si byť istý, že na svete nenájde páru vo svojej tvorbe.


Stačí len vedieť ako na to.


Nikto nepadá nadaný a múdry z neba. Chce to len drinu. Túžbu vyjadriť svoje ja a nechať po sebe stopu na takom chaotickom mieste ako je internet.


Vesmír je jeden chaos.


Pokojne o tom diablovi píšte.


Ja si to rada prečítam.Počúvate sťažnosti, ste nedotknuteľní a myslíte si, že proste píšte úžasne, nech tvrdí kto chce čo chce? 
Je pravda, že na každú nôtu sa tancuje inak.


Ale prečo sa zatvárate do svojich chorých priestorov? Ste odtrhnutí od sveta ktorý je tak či tak prudký chaos a do vášho sveta si nájde cestu stoj čo stoj.
Nič nie je v bezpečí.
a
Nikto nie je v bezpečí.


Tvrdíte, že vo vlastnom svete sa cítite bezpečne. Ale ten svet je príliš obmedzený. Ako si môžete myslieť, že tam poletujete slobodne, keď neviete čo vlastne lietať znamená? 
Nikdy ste totiž nepadli. 

Dúfam, že tento diabolský miš-maš (áno, jeden Farár na internete jej povedala, že je asi zmietaná temným duchom) vám nejako pomôže. 
Stačí chcieť, a tiež budete šíriť miš-maš.
Alebo to berte tak, že píšem vlastne samé sprostosti. 

L.--chidori | 10.06.12 15:45 | 4 Komentáře

Forum

Přijďte si podiskutovat o povídkách a všem ostatním se svými oblíbenými autory a exoty ze Shoutboxu na Forum.tenrai.cz!
Všichni jsou vítáni
(jiank si tam budou chidori a Vody dopisovat a já budu koukat na televizi)


--Wayka | 21.05.12 19:23 | 4 Komentáře

O českém yaoi (slash)

 


Na internetu se už nějakou dobu vyskytuji a slash čtu ve velkém (ano v češtině). Musím, ale říct, že mě dost často zklame neoriginalita a hlavně zpracování. Ani ne tak problém s hrubkami, ale s nesmysly, které se v povídkách dají najít. Tolik autorů by se hnedka dalo více číst, kdyby něco udělali s nereálnými a věčně se opakujícími výrazy (nebo částmi povídek). Já netuším jestli všichni autoři, co se na internetu ukáží, se snaží dostat co největší počet navštívení na svou stránku a nebo jestli píší, protože to někde viděli. Musí se počítat s tím, že se celá povídka nedá vystavět jen na tom, že se lacině popíše sex mezi dvěma a hlavními postavami jsou dva kluci. Osobně mi to přijde málo na to, abych měla děj pro jednu povídku. Neříkám, že všichni autoři, které jsem kdy četla byli špatní, ale taky neříkám, že jsem nacházela jen ty nejlepší. Naopak! Těch dobrých autorů tak moc není... proto by to chtělo, aby lidi se svým psaním něco udělali, aby se nejen stále opakovali a kopírovali chyby těch, u kterých to tak snadno prošlo. Trochu myslete při psaní! To je všechno, co jsem chtěla říct, (záměrně jsem nepoužila žádná jména ani výtažky z povídek, abych nikoho nediskriminovala nebo neranila jeho city) děkuji za pozornost.


--Tercza/Vertical | 19.05.12 21:34 | 4 Komentáře

2012

Mayové nám předpověděli, že letos dojde ke zničení světa, no, ale my se nebojíme, ne? ^^


Takže, vážení autoři, čitatelé (či jmenovatelé) a komentátoři! Přeji vám za sebe (a jistě i za všechny ostatní) krásný rok 2012, ať se vám splní, po čem vaše srdce touží, já doufám, že bude dál přibývat spousta úžasných povídek, které nebude třeba nijak upravovat a půjdou rovnou na schválení ;-)
Užijte si svátky a nezapomínejte na nás tady na tenraii!


Tak šťastnej a veselej ;-)


--Zisi | 01.01.12 0:28 | 1 Komentáře

Kopírování z blogů

Drazí autoři,
pokud si myslíte, že si sem své povídky pohodlně zkopírujete ze svých bolgů a my, administrátoři, vám poté budeme pracně opravovat rozhozenou stylistiku a anglické uvozovky, mýlíte se!
Žádám proto autory, aby se o svá vlastní díla starali a kopírovali buďto přímo z Wordu nebo si rozhozenou stylistiku upravovali přímo v editoru na tomto webu.


--Wayka | 08.11.11 11:30 | 14 Komentáře

Nová díla...

Upozornění všechny AUTORY FF. V poslední době se nám tady vyskytuje jeden nezmar: dvacet miliard entrů mezi jednotlivými odstavci... Upřímně vám říkám, že to vypadá hrozně, kazí to celistvost povídky. Ne, neprodloužíte ji tím. Howg


--Zisi | 07.11.11 21:51 | 6 Komentáře

Nová výpomoc

Jelikož se Vertical nabídla, že zkusí vypomoct mi aspoň na chvíli s udržováním toho minimálního standartu povídek, je z ní nyní administrátor. Poslouchejte ji, protože už jste tu zničili pěknou řádku lidí...


--Wayka | 23.02.11 7:52 | 4 Komentáře

Veselé Vánoce & Šťastný nový rok

--Wayka | 24.12.10 7:57 | 2 Komentáře

Update

Script byl updatován. Pokud najdete chyby, dejte vědět!


--Wayka | 15.10.10 16:40 | 5 Komentáře

Další rok

Webhosting byl zaplacen na další rok.


--Wayka | 16.08.10 12:24 | 5 Komentáře

Inzerát

Máte cosplay, chcete hrát divadlo? Nemáte s kým, ale nechcete otřepaně stará témata? Máte jedinečnou možnost hrát! Water nabízí napsat scénář pro cosplay divadlo... Pokud by měl někdo zájem, ať napíše na e-mail: Doudovka.T@seznam.cz :)


*výhružně mává rukou* KDO SE NEPŘIHLÁSÍ, TEN BUDE UTOPEN!!!


--Water | 10.08.10 11:58 | 7 Komentáře

Omluva

Tak trochu s nelibostí zjišťuji, že tady schvaluji vážně jen já. Žel bohu se právě nenacházím doma (ano, porvala jsem se v internetové kavárně o notebook), takže veškeré povídky budou zřejmě schváleny, až se vrátím. |Děkuji za pochopení.


--Wayka | 07.07.10 9:13 | 3 Komentáře

Facebook II

Odkaz na stránku: http://www.facebook.com/pages/Kakidasu/#!/pages/Kakidasu/106332319399677?ref=sgm


No to jsem na vás zvědavá...


--Wayka | 29.03.10 16:33 | 3 Komentáře

Facebook

Šílenství kolem facebooku je všude!


A proto se Vás ptáme, jestli bude zajem o to, mít na Facebooku stranku. Nechceme ale, aby to dopadlo jako s forem. Hlasovalo se, jestli chcete forum, bylo a nikdo nechodil. Jestli chcete, tak Vám tak tady dáme odkaz na přihlašení. Tak co Vy na to?


--Ino | 20.03.10 22:01 | 8 Komentáře

Ignoranti!

 


Nevím čím to je, jestli naší autoři se proměnili na žáky páté třídy nebo totálně ignorují pravidla schvalování. Je to vaší aroganci nebo hlouposti, že dáváte povídky s tolika chybami nejen v gramatice ale i ve stylistice. Existují mnoho lidí, kteří Vám to můžou opravit, když je požádáte, ale administrátoři tu NEJSOU od toho, aby Vám povídky opravovaly! Budou se kontrolovat povídky, budou se posílat e-maily těm, kteří to mají špatně. Poté to bude jednoduché, buď si je opravíte, nebo někoho požádáte, a když to budete ignorovat tak se jednoduše zablokují účty.


--Ino | 05.03.10 21:36 | 22 Komentáře

Update

Skript byl updatován, Případné chyby hlaste!


--Wayka | 20.02.10 7:45 | 5 Komentáře

Promazání účtů

Já a Teraxa jsme pomazaly „opuštěné" účty. Pokud někdo ten svůj jen tak mimochodem používal, tak se omlouváme. Každopádně to velmi ulevilo databázi.
A teď - Jak zajistit, aby účet nebyl nikdy smazán? Není k tomu třeba psát povídky.Stačí komentovat a ukládat do oblíbených! Zatím jsme smazaly jen staré účty s nulou jak u povídek, tak i u komentářů a oblíbených. Brzy, jak to tak vypadá, vás asi nezachrání ani to. Plánuju nainstalovat modil, který bude ukazvat poslední návštěvu uživatele.


--Wayka | 14.02.10 18:49 | 1 Komentáře

Malé změny

Bylo upraveno FAQ (označené jako Help v menu). Přidala jsem dva nebo tři možné věci, na které by se někdo mohl ptát. Nějaké další návrhy? Na cokoliv? Něco třeba vylepšít nebo naopak?


--Wayka | 13.02.10 14:23 | 1 Komentáře

Veselé Vánoce a Štastný nový rok

Snad nebude vadit, když vám všem jménem administrátorů popřeju veselé Vánoce nebo cokoliv jiného, co v tento čas slavíte. Každopádně všem přeju, abyste dostali spoustu dárků (třeba českou gramatiku...), aby vás neštvali příbuzní (jako mě) a abyste nepřibrali z vánočního cukroví až moc ;)
Zároveň vám chci popřát i šťastný nový rok a do něj spoustu úspěchů, dobré známky ve škole i úspěchy v práci, hromadu dobrých nápadů a chuť a čas psát. A vy starší se moc nevožerte, bude vám blbě a víte, co se říká - Jak na nový rok, tak po celý rok :D


--Wayka | 24.12.09 8:29 | 6 Komentáře

Dvojité entry

Všimla jsem si, že spousta autorů používá dvojité entry. A to ne proto,l aby odělalili jednotlivé odstavce, ale jednotlivé řádky! Víte, entr obecně je ukončení odstavce a proto se tady na webu obvykle projeví mezerou. Když tam dáte entr navíc, vznikají velké, nepřehledné mezery.
Omezte to.


--Wayka | 26.11.09 11:32 | 6 Komentáře

Beznadějné případy

Takže, jelikož soutěž, kterou jste si odhlasovali, neměla valný úspěch (Možná to bylo kvůli chaotické organizaci, ale stejně mi spadl kámen ze srdce, že ušetřím výdaje, muhehehe), tak se její realizace ruší jednou provždy. Chci jen podotknout, že když jsem se vás na to ptala, 13 lidí hlasovalo, že by se soutěže případně zúčastnilo.
Je poměrně škoda vidět tak nulovou iniciativu ze stran autorů a čtenářů. A to navzdory tomu, že tu jsou lidé, kteří jsou ochotni obětovat čas vašim návrhům a stížnostím.
PS: Nerada řeším věci v Shoutboxu. Ale co se týče nechodících e-mailů, tak nevím, čím by to mohlo být.


--Wayka | 31.08.09 19:30 | 1 Komentáře

Blíží se uzávěrka soutěže

Jelikož jsem koukala, že se zatím nikdo nepřihlásil do vámi žádané soutěže, tak jen připomínám, že termín vyprší cca za 14 dní a to koncem srpna.


Předpokládám, že většina z vás si ještě užívá prázdnin a na tohle úplně zapoměla, takže teď pro jistotu připomínám, aby jste měli ještě čas stvořit a vložit na stránky svoje soutěžní příspěvky. Přečtěte si pozorně info k soutěži a také témata, ať se nestane, že bude někdo z nepozornosti vyřazen. Všem držím palce.


--Teraxa | 14.08.09 17:02 | 7 Komentáře

Upozornění

Pro ty, co přemýšlí o účast v soutěži (kterou jsem sami chtěli, jen tam mimochodem) - upravila jsem informace k zasílání povídek


Pro všechny ostatní - jsou prázdniny, všichni mají volno a hodně se jezdí na dovolené, k příbuzným a různě po bazénech a koupalištích či jiných vodních nádržích obsazených lidma... Proto se může stát, že se schvalování povídek protáhne.


Poznámka od Ino:


Nevim jak ostatní administrátoři, ale když já budu povolovat povídky tak je nebudu opravovat, jedině kdyby šlo o něco malého. Tak že jesli se vám povídka neoběvila v Nejnovějších, tak se koukněte do e-mailu jesli tam nemáte nějakou chybu.


--Wayka | 07.07.09 14:44 | 4 Komentáře

Poznámka tvořitelům povídek

Jak dávate povídky tak jsou tam takové okénka. Výběr kategorii, Postavy, ostatní, upozornění a žánr.


Fajn nechce se vám to vyplnit, ale v povídce postavy vystujují tak aspoň to tam dejte. A kdyby jsem k tomu dali i žánr tak by vám prsty od kliknutí myšky taky neupadly.


 


--Ino | 29.06.09 23:13 | 6 Komentáře