- Velikost textu +
Poznámky:

Mám odvahu sem těchto pár nerychlo sepsaných řádků hodit jen proto, že se již stejně skoro nikdo nechodí.

Je již pozdě měnit strany. Ne, že by mě byť jen na chvíli trápilo, která je ta dobrá a která je ta špatná. To mi bylo jedno. Lidstvo. Titáni. Ne, nic z toho mě nikdy nezajímalo. Je mi jedno, na které budu straně v téhle válce…

Jediné, co chci, je být na stejné straně jako ty. Takže je logické si vybrat tu stranu, která nakonec vyhraje, ne? A lidstvo nemá šanci zvítězit…

Stejně všem bylo vždy jedno, jestli jsem naživu nebo ne. A když, tak si mě přáli mrtvou. S tebou to bylo úplně stejné. Také o tebe nikdy nikdo nestál. Jsme si tak podobné. Tolik věcí nás spojuje.

A přesto…

Přestože je naše minulost stejně neveselá, více odlišné snad již býti nemůžeme. Celý život na tebe byli všichni zlí, tak proč jsi na všechny tak hodná? Proč chceš všem pomoc? Proč se o ostatní tak staráš? A proč, ze všech lidí ti tak moc záleží zrovna na mě?

Měla by ses bát. I když jsem uvnitř já, pořád musím vypadat jako titán děsivě. Ty ses ani chvíli nebála. A ani chvíli jsi neuvažovala o tom, že mě opustíš. Raději bys opustila všechny ostatní než mě. To chceš tak moc být na stejné straně jako já? Copak jsem si přesně tohle celou dobu nepřála? Proč mám tedy najednou pocit, že je to špatně. Že ty na stejnou stranu jako já nepatříš?

Jsme si v tolika ohledech podobné a přitom tak rozdílné. Jsi moc hodná, abys patřila na stejnou stranu jako já. Říkala jsem ti, že si máš začít konečně žít svůj život pro sebe. Ne pro nikoho jiného. Ani pro mě ne. Chci tě ochránit. Chci, abys byla šťastná. A udělám kvůli tomu cokoliv.

I kdyby to znamenalo, že tě již nikdy neuvidím. Beze mě budeš žít šťastnější život. Takže snad mě již nikdy neuvidíš.

Je mi to líto, ale je již pozdě měnit strany.

Sbohem Historie.

 

 

Autorovy poznámky na konec:

Komentář a tak vždy potěší~

You must login (registrovat) to review.